Skarpety, pończochy, podkolanówki czy rajstopy mają bardzo duży wpływ na komfort chodzenia. Nawet najlepiej dobrane obuwie może powodować problemy, jeśli nie mamy odpowiednich skarpet. Co warto wiedzieć o skarpetkach oraz innych wyrobach uciskowych i bezuciskowych? Zapraszamy do wpisu.

Produkty uciskowe

Wyroby uciskowe (kompresyjne) – skarpety, podkolanówki, rajstopy czy pończochy o zróżnicowanym ucisku na całej długości kierowane są w szczególności do osób prowadzących siedzący tryb życia, osób pracujących w pozycji stojącej, lub często podróżujących, które są  szczególnie narażone na wystąpienie problemów z układem krążenia. Stosowanie wyrobów uciskowych pozwala zwiększyć komfort życia oraz chroni przed wystąpieniem schorzeń związanych z krążeniem. Jak to działa? Ucisk wywierany na kończynę sprawia, że krew przemieszcza się do głębiej położonych naczyń krwionośnych, czyli do żył głębokich, dzięki czemu są one lepiej ukrwione. Wyroby kompresyjne możemy podzielić ze względu na siłę nacisku na kilka stopni. Dostępne w ofercie Consay skarpetki uciskowe, rajstopy czy podkolanówki należące do klasy Light, Medium oraz Firm, doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Można spotkać się również z produktami kompresyjnymi o działaniu przeciwżylakowym lub przeciwzakrzepowym. Są to jednak specjalistyczne wyroby medyczne, których używanie wymaga konsultacji z lekarzem.

Skarpetki bezuciskowe

Opuchlizna na stopach może pojawić się w różnych stanach chorobowych, ale też, kiedy np. przez dłuższy czas chodzimy w butach na obcasie. Osobom, którym doskwierają opuchnięte stopy, szczególnie polecamy skarpetki bezuciskowe z delikatną gumką, wykonane ze specjalnie tkanej przędzy, które ściśle przylegają do stopy. W porównaniu z tradycyjnymi skarpetkami rajstopowymi, mają luźniejsze, wyprofilowane ściągacze, które trzymają skarpetę na stopie, umożliwiając jednocześnie swobodny przepływ krwi. Dzięki temu noga mniej się męczy i nie pojawia się obrzęk. Bezuciskowe skarpetki rajstopowe firmy Consay łączą w sobie niepowtarzalną wygodę użytkowania z solidnością i najwyższą jakością wykonania.

Wybór odpowiednich skarpetek nie jest tak prosty, jak by się mogło wydawać. Decydując się na skarpety Consay masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości.