Tajemniczy skrót DEN oznacza nic innego jak gęstość splotu włókien rajstop czy pończoch. To w potocznym rozumieniu każdej miłośniczce tego elementu garderoby wskazuje jak grube są rajstopy i ile dadzą ciepła. Zimą sięgniemy raczej po rajstopy, które skutecznie ochronią nasze nogi przed siarczystym mrozem, czyli po modele 40, 60 lub 100 DEN. Z kolei wiosną i latem, w zależności od okazji, chętniej kupimy cienkie czy wręcz przezroczyste rajstopy od 6 do 20 DEN. Rajstopy dobieramy do pory roku, okazji, chcemy czuć się w nich komfortowo, pewnie i atrakcyjnie, ale jak dobrze dobrać odcień cienkich rajstopy, żeby nasze nogi niezależnie od sytuacji prezentowały się perfekcyjnie? Odpowiedni dobór może być problematyczny, ale jeśli poznamy podstawowe zasady, szybko odnajdziemy produkt pod siebie.

Cienkie, czyli koniecznie cieliste?

Cienkie rajstopy stanowią podstawę naszej garderoby i są najbardziej uniwersalne. Sprawdzą się dobrze zarówno w biurze, jak i na luźniejszych spotkaniach towarzyskich. Pamiętajmy jednak, że już tutaj znajdziemy przeróżne wariacje na temat cielistego koloru, ponieważ nie ma czegoś takiego jak „standardowy cielisty”. Zimą odcień naszej skóry będzie jaśniejszy i wtedy dobrze sprawdzi się pudrowy beż, latem nogi zostaną osmagane promieniami słońca i wtedy będziemy musiały sięgnąć po bardziej złociste odmiany beżu, a dla osób o ciemnej karnacji idealnie sprawdzą się cienkie rajstopy w czekoladowych odcieniach. Najważniejsze jest jednak to, aby cieliste rajstopy były najwyżej o ton ciemniejsze od twojego naturalnego odcienia skóry.

Jednak tzw. cieliste rajstopy to nie jest nasz jedyny wybór. Możemy sięgnąć po rajstopy przezroczyste lub półprzezroczyste. Bardzo cienki i delikatny materiał nadaje nogom subtelnego wymiaru, delikatnego połysku i sprawi, że zawsze będziemy wyglądać elegancko, nawet w największe upały. Producenci zadbali także o kobiety, które są amatorkami ciemniejszych kolorów, takich jak odcienie grafitu, szarości bądź czerni. Ciemniejsze barwy wyszczuplą i wydłużą optycznie nogi i będę stanowiły ciekawy dodatek do ciemnych butów.

Można przy wyborze brać różne aspekty pod uwagę, ale najważniejsze jest to, żebyś czuła się w nich dobrze.