Wydaje ci się, że pończochy można nosić tylko na specjalne okazje? Obawiasz się, że będą niewygodne, będą uwierać bądź zsuwać się i wystawać spod spódnicy? Chcielibyśmy obalić te mity i podpowiedzieć, jak dobrać i nosić pończochy samonośne, abyś czuła się komfortowo i seksownie.

Czym są pończochy samonośne?

Pończochy samonośne w górnej części, tzw. manszecie mają wszyte paski silikonowe, które trzymają się skóry i nie musimy nosić do nich specjalnego pasa oraz podwiązek. Rozwiązanie to może mieć kilka wad. Po pierwsze silikon może być alergenem, u sporej liczby osób wywołuje reakcje uczuleniowe. Po drugie, źle dobrane, mogą za bardzo uciskać udo i zaburzać prawidłowe krążenie krwi. Należy również pamiętać o tym, że jeżeli nałożyłyśmy balsam na skórę, bądź skóra jest odrobinę wilgotna, silikon może odklejać się od ciała.

Właściwy rozmiar to podstawa

Nawet pończochy z najwyższej półki jeśli będą źle dobrane pod względem rozmiaru, to będą się zwijać, marszczyć i zsuwać. Manszeta pończoch samonośnych powinna w całości okalać udo, nie uciskając za mocno, aby nie pojawiała się nieestetyczna fałdka na nodze. Wybierając właściwy rozmiar należy kierować się wzrostem oraz obwodem bioder i ud. Kolejnym ważnym aspektem jest to, jak wysoko należy podciągać pończochy, aby wyglądać elegancko. Najlepiej jest, gdy pończochy sięgają ponad połowę uda i nie wystają nam spod sukienki czy spódnicy podczas chodzenia i siedzenia.

Jak je pielęgnować

Pończochy samonośne będą nam długo służyły tylko jeśli będziemy je pielęgnować we właściwy sposób. Z uwagi na podszycie silikonem specjaliści od mody odradzają pranie pończoch w pralce. Pranie w pralce może osłabić „przyczepność” silikonu do skóry. Pończochy najlepiej jest prać ręcznie, w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Gdy będziemy je rozwieszać, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby wieszać je za manszetę, a nie dolną część. W przeciwnym razie pończochy mogą się rozciągnąć i staną się po prostu za duże i za luźne.

Pończochy samonośne to bardzo kobiecy element garderoby i warto sprawdzić, czy tego rodzaju wynalazek przypadnie nam do gustu. Po dobraniu właściwego rozmiaru, materiału oraz pielęgnacji może okazać się bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem nie tylko na specjalne okazje, czy w upalne dni, ale też na co dzień.