Ślub to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu dorosłego człowieka. Wielkie przygotowania związane z organizacją sali weselnej, cateringu, oprawy muzycznej, a przede wszystkim ślubnymi strojami spędzają sen z powiek niejednej parze młodej. Panny młode po miesiącach przygotowań i konsultacji mają przygotowaną suknię jak ze swoich snów. Panowie często są przerażeni wizją kupna nowego garnituru czy smokingu i najchętniej wyciągnęliby z szafy swój sprawdzony strój. Jednak elegancki i skrojony na miarę garnitur to nie wszystko, ważne są również detale, które nadadzą całemu strojowi charakteru w tym wyjątkowym dniu. Poniżej przedstawimy kilka aspektów, które każdy pan młody powinien wziąć pod uwagę, jeśli chce wyglądać perfekcyjnie.

Stawiamy na jakość

Gdy wiemy, że czeka nas długa zabawa i wiele godzin w eleganckich garniturowych butach, musimy postawić na jakość skarpetek. Żaden pan młody nie chce skupiać się na tym, jak bardzo jego stopy się odparzają i ile odcisków mu się zrobiło. Skarpetki bawełniane lub z bawełny czesankowej zapewnią naszym strudzonym stopom komfort, będą przewiewne i będą chroniły przed bolesnymi otarciami.

Zwróć uwagę na rozmiar

Zrolowane na łydce skarpetki wystające spod garnituru są nie tylko bardzo nieestetyczne, ale też nieeleganckie. Dlatego należy zwrócić uwagę na rozmiar. Skarpetki do garnituru powinny sięgać co najmniej do połowy łydki, choć znajdą się też amatorzy podkolanówek. Jednak należy pamiętać o tym, że podkolanówki mogą się nie sprawdzić w przypadku węższych spodni, ponieważ nogawki będą się źle układać. Skarpetki muszą być też oczywiście dobrane pod względem długości stopy. Na opakowaniach spotkamy się zarówno z miarą metryczną w centymetrach, jak i miarą francuską.

Kolorowy zawrót głowy

Zwolennicy klasycznych rozwiązań powinni postawić na odcienie czerni, brązów, szarości, grafitów i granatów. Będzie to bardzo eleganckie rozwiązanie i doda naszemu garniturowi szyku. W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować, że młodzi kawalerowie lubią bawić się konwencją i chcą podkreślić swój charakter kolorowymi i wzorzystymi skarpetkami. Z pewnością jest to niekonwencjonalne wyjście, ale może bardzo ożywić całą stylizację.
Pamiętaj, sam garnitur to nie koniec stylizacji. Dobrze dobrany krawat bądź muszka, pasek czy wspomniane skarpetki to elementy, na które naprawdę trzeba zwrócić uwagę, jeśli chce się zrobić niezapomniane wrażenie.