Od pewnego czasu można dostrzec powrót kolorowych skarpetek do codziennej mody męskiej. Przestały być symbolem złego smaku i okazało się, że stanowią element, który jest w stanie wprowadzić odrobinę zamętu do męskich stylizacji. Ich wykorzystanie niekiedy jest niezwykle zaskakujące i przewiduje możliwość zestawienia ich choćby z eleganckimi marynarkami oraz męskimi pantoflami. Szczególnie dobrze odnajdują się tam, gdzie ważne jest przełamanie konwencji. 

Kolorowe skarpety ożywiające „czarne” stylizacje

Czerń pomimo swojej niezaprzeczalnej wyrazistości stanowi idealne tło dla innych dodatków i dobrze komponuje się niemal ze wszystkimi kolorami. Dlatego kolorowe wzorzyste skarpetki mogą stanowić kontrastujący element do stylizacji, w których czerń dominuje lub takich, których bazę stanowią np. czarne spodnie. Pozwoli to dodać stylizacji eksperymentatorskiego charakteru i wydobyć z niej więcej osobowości.

Dodatek do stylizacji młodzieżowych

Nie trzeba przekonywać nikogo, że stylizacje młodzieżowe oparte na dżinsach i sportowych butach są odpowiednią okazją do tego, aby założyć kolorowe skarpetki w różnego rodzaju wzory. Idealnie odnajdują się one w zestawieniu z daddy shoes oraz spodniami o szerokich nogawkach. Złożenie dwóch różnych skarpetek pozwala podkreślić młodzieżowy efekt. Z kolei stylizacje sportowe są odpowiednie do uzupełnienia ich długim skarpetami, tzw. podkolanówkami. Mogą one stanowić uzupełnienie krótkich spodenek nie tylko na siłowni, ale także w innych sytuacjach. 

Szczypta nonszalancji w kreacjach wizytowych

W wykorzystaniu kolorowych męskich skarpet w pasy lub inne motywy nie trzeba ograniczać się tylko przy okazji stylizacji sportowych. Mogą również dodać elementu nonszalancji stylizacjom eleganckim i stanowić doskonałe uzupełnienie spodni na kant oraz butów do garnituru. Pozwala to na wykorzystywanie bardzo rozmaitych motywów, począwszy od pasków i grochów, poprzez modne emotikony czy postaci z kreskówek. Jest to rozwiązanie, które pozwala uczynić męską modę o wiele mniej zachowawczą i pozwalają z nią eksperymentować.