Dziecięce rajstopy to przydatna część garderoby zarówno dla małych dzieci, jak i tych nieco starszych. Aby maluchy chciały je nosić, powinny być dobrze dobrane oraz przyjemne w dotyku. Wbrew pozorom rajstopy dla dorosłych nie są takie same, jak te dziecięce, głównie ze względu na fakt, że te drugie pozbawione są zazwyczaj szwów. 

Dobór rajstop do pory roku 

Istotną kwestią jest dopasowanie rajstop dziecięcych do panującej aktualnie pory roku. Na wiosnę i lato lepiej wybrać rajstopy z delikatniejszego materiału, który pozwoli skórze oddychać. Chłodniejsza część roku to materiały grubsze, dzięki czemu rajstopy będą pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale przede wszystkim ochronną – przed chłodem i wiatrem. Zawsze jednak powinny być wykonane z wygodnej tkaniny, która nie będzie krępować ruchów.

Nuda – do dziecka to nie pasuje 

Dzieci nie lubią nudy i tyczy się to również elementów ich garderoby. Dlatego rajstopy dla dziecka powinny być ładne, najlepiej kolorowe, można również wybrać ciekawe wzory czy ozdoby w postaci kokardek. Ważne jest jednak, aby pasowały do pozostałych ubrań malucha. Z pewnością atrakcyjny dodatek w formie kolorowych, wesołych rajstop spotka się z uznaniem dziecka, które chętnie będzie je zakładać na różne okazje. 

Warto również pamiętać, że dzieci w zależności od wieku mają różne wymagania i różne gusta. Maluchom będą podobać się rajstopy we wzory, na przykład z ulubioną postacią z bajki. Natomiast starsze dziewczynki, które już chodzą do szkoły i zaczynają poszukiwać własnego stylu, bardziej ucieszą się z gładkich rajstop lub modeli w delikatniejsze wzory.

Rozmiar rajstop dziecięcych 

Dzieci cenią wygodę w jeszcze większym stopniu niż dorośli. Maluch nie zaakceptuje faktu, że coś go gryzie czy opina lub roluje – po prostu nie będzie chciał danej rzeczy zakładać. Dlatego istotne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar dziecięcych rajstop. Najlepiej kierować się przy tym tabelą rozmiarów, biorąc pod uwagę wiek oraz wzrost dziecka. Nie warto natomiast kupować “na zapas”, bo to może spowodować u dziecka dyskomfort, a przecież wygoda powinna być najważniejsza.