Szeroki wybór pończoch i rajstop może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Kolory, wzory, materiały – różne okazje i różne potrzeby. Czym się kierować przy zakupie, co wybrać i jak dobrać tę część garderoby do okazji.

Rajstopy vs pończochy – odwieczny dylemat

Rajstopy pełnią wiele użytecznych ról. W zimne dni grube rajstopy chronią nas przed mrozem, niektóre wyszczuplają, inne pomagają w walce z cellitem i żylakami, ukrywają niedoskonałości, optycznie wydłużają nogi. Dobrze dobrane stanowią „drugą skórę”, dodają kobiecie szyku i pewności siebie. Z pewnością nie jedna amatorka rajstop powie, że nie wyobraża sobie noszenia pończoch. Jednym kobietom pończochy wydają się zbyt wyzywające, inne boją się, że pończochy będą im się zsuwać i rolować, albo uwierać. Dopóki same na sobie nie sprawdzimy, jak się czujemy w pończochach, ciężko będzie walczyć z ewentualnymi uprzedzeniami. Ale w myśl idei, kto nie spróbuje, ten nie wie, powinnyśmy dać pończochom szansę.

Niekwestionowane atuty pończoch

Kiedy za oknem żar leje się z nieba, a okazja zmusza nas do tego, żeby mieć zakryte nogi, idealnym rozwiązaniem będą pończochy. W przeciwieństwie do rajstop, delikatny, cienki materiał okryje nam tylko uda, dzięki czemu będziemy się czuć komfortowo i przewiewnie nawet w środku lata. Takie rozwiązanie może stać się prawdziwym wybawieniem.

Do wyboru są dwa rodzaje pończoch, tzw. samonośne i do paska. Pończochy samonośne znalazły rzeszę fanek na całym świecie. Na górze pończoch ukryte są silikonowe paseczki, które powodują, że materiał perfekcyjnie trzyma się skóry i pończochy się nie zsuwają. Jest to oczywiście rozwiązanie tylko dla kobiet, które nie są uczulone na silikon.

Warto wypróbować też pończochy do paska, mogą być wygodniejsze niż myślisz. Kobiety czasami myślą, że paski pończoch uwierają, albo zajmuje dużo czasu ich zdjęcie, co może być uciążliwe w niektórych sytuacjach. Jednak jeśli założymy je w sprytny sposób nie będziemy się mierzyć z tego rodzaju wyzwaniami. Gdy najpierw założymy pas, następnie przypniemy do niego pończochy, a na samym końcu założymy bieliznę, to problem będzie rozwiązany. Dodatkowo, paski dobrze utrzymują pończochy więc możemy mieć pewność, że nic nam się nie zroluje.

Na sam koniec warto podkreślić aspekt estetyczny pończoch. Uważa się, że pończochy dodają kobiecie seksapilu, odwagi i przyciągają męskie spojrzenia. Biorąc pod uwagę lansowane kanony piękna w reklamach i filmach, zdecydowanie coś w tym jest.

Najważniejsze jednak, abyś czuła się dobrze i swobodnie w tym co nosisz. Nie bój się eksperymentować ze strojem, a na pewno znajdziesz rozwiązanie, które najbardziej odzwierciedla twój temperament.