Pończochy to niezwykle kobiecy i zmysłowy element kobiecej garderoby. Choć z zewnątrz nasze nogi wyglądają tak samo, jak w rajstopach, pończochy dodają kobiecie pewności siebie i poczucia wyjątkowości. Pończochy sprawdzą się zarówno latem, jak i w chłodniejsze dni. Latem będą stanowiły wręcz wygodniejszą alternatywę dla rajstop, będzie nam w nich po prostu chłodniej. W zimie, jeśli wybierzemy te z grubszego materiału, dalej będziemy miały zapewniony komfort termiczny przy zachowaniu subtelnej elegancji podczas wieczornych wyjść czy spotkań biznesowych. Gdy nie mamy już wątpliwości, że pończochy to jest rozwiązanie idealne dla nas, teraz należy zastanowić się, które pończochy wybrać – te z pasem, czy te samonośne.

Pończochy samonośne

Pończochy samonośne to rozwiązanie bardzo wygodne. Wydaje się, że wystarczy je dobrze naciągnąć i po sprawie. Faktycznie tak jest, jeśli dobrze dobierzemy rozmiar. Te za duże będą nam się zwijać, rolować i marszczyć na stopach. Te za małe będą uciskać i tworzyć nieestetyczną fałdkę na udzie. Przy dobieraniu właściwego rozmiary należy wziąć pod uwagę wzrost oraz obwód bioder. Przed zakupem trzeba pamiętać, że pończochy samonośne mają przyszyte silikonowe tasiemki wewnętrznej strony górnej opaski (tzw. manszety). Osoby uczulone na silikon niestety będą musiały zrezygnować z tego rodzaju rozwiązania. Dzięki silikonowi pończochy dobrze trzymają się skóry i nie zsuwają się.

Pończochy z pasem

Pończochy z pasem i podwiązkami to bardzo klasyczna propozycja, która daje przede wszystkim pewność, że pończochy nie zsuną nam się z nóg. Pas także powinien być dobrze dobrany. Zbyt ciasny będzie nas uwierać i tworzyć fałdki na biodrach, zbyt luźny nie będzie się dobrze trzymać, a co za tym idzie nie spełni swojej funkcji. Z pewnością kobiety, które nigdy nie nosiły pończoch z pasem, będą musiały się do tego przyzwyczaić i przymierzyć różne modele, aby dobrać ten najwygodniejszy. Długość podwiązki też ma znaczenie. Do krótszych spódnic i sukienek dobrze jest dobrać krótsze podwiązki, aby nie wystawały spod kreacji.
Kolejnym ważnym aspektem jest kolorystyczne zestawienie kompletu bielizny. Pas powinien kolorystycznie pasować nie tylko do pończoch, ale też do majtek i biustonosza. Uzyskamy wtedy naprawdę efektowną całość.