Aby stylizacja prezentowała się wystarczająco atrakcyjnie ważny jest każdy, nawet najmniejszy element. Dlatego, warto także dobrze przemyśleć wybór idealnych rajstop lub pończoch. Oba te elementy garderoby różnią się od siebie wyglądem i przeznaczeniem. Pończochy czy rajstopy, które lepiej wybrać? 

Rajstopy – najważniejsze informacje 

Rajstopy są o wiele bardziej popularne. Nosi się je na co dzień, głównie do spódnic lub sukienek, aby uchronić się przed zimnem lub np. zasłonić nieestetyczne pajączki lub siniaki na nogach. Zasłaniają one całe nogi od pasa, czyli także pośladki. Wiele kobiet zaznacza, że rajstopy są dużo bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu niż pończochy, nie potrzebny jest do nich specjalny pas. 

W sklepach dostępne jest bardzo dużo modeli rajstop, które różnią się między sobą kolorami, wzorami oraz materiałem. Dzięki temu można je dobrać praktycznie do każdej stylizacji bez względu na pogodę. 

Kiedy zdecydować się na rajstopy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że rajstopy są znacznie bardziej uniwersalne niż pończochy. Sprawdzą się zarówno u małych dzieci jak i u dorosłych w każdym wieku. Są one także bardzo wygodne podczas noszenia. Tak jak już wspomniano wcześniej, na sklepowych półkach można znaleźć rajstopy z różnych grubszych jak i cieńszych materiałów. 

Rajstopy świetnie pasują zarówno do spódnic jak i sukienek, kiedy na zewnętrz jest naprawdę zimno, można też założyć je pod spodnie. Zależnie od zamiarów rajstopy mogą dodatkowo ocieplać lub pełnić funkcję estetyczne. Bardzo ciekawą grupą produktów są także rajstopy, które mają dodatkowe zadanie np. rajstopy wyszczuplające, służące po to, aby zakryć drobne niedoskonałości czy modele przeciw żylakom.

Pończochy – najważniejsze informacje 

Pończochy są zdecydowanie mniej popularne niż rajstopy. Do niedawna były one uznawane za dość ekstrawaganckie element garderoby. Pończochy nie zakrywają całych nóg, ale ich większość: od stopy do połowy uda. Można wyróżnić dwa najważniejsze rodzaje pończoch:

  1. samonośne – bardziej wygodne, gwarantują większą swobodę, 
  2. z pasem – są bardziej tradycyjne, elastyczne i idealnie przylegające do ciała. Przez wielu uznawane za bardziej seksowne. 

Podobnie jak w przypadku rajstop, w sklepach można znaleźć różne wzory i kolory, jednak wybór jest znacznie mniejszy. Dostępne są także specjalne rajstopy jak pończochy. Dzięki nim look będzie naprawdę interesujący.

Kiedy zdecydować się na pończochy samonośne lub z pasem?

Przede wszystkim białe lub beżowe pończochy ślubne są chętnie wybierane przez panny młode w tym wyjątkowym dniu. Można je założyć do sukienki i cieszyć się wygodą. Ponadto, z uwagi na to, że pończochy są bardziej atrakcyjne wizualnie i kobiece, warto je założyć na randki czy inne, intymne okazje. Pięknie wyeksponują one nogi i zachwycą. Szczególnie dobrze w takiej sytuacji sprawdzą się modele z ozdobnymi koronkami. 

Na pończochy samonośne, dobrze postawić, kiedy chce się czuć wygodnie i komfortowo. Model ten daje bardzo dużo swobody. Idealnie się one sprawdzą pod ubraniami, które są bardziej obcisłe, spod, których np. wybijały by się szwy rajstop lub pas. 

Wbrew pozorom pończochy nie są elementem ubioru, który nadaje się tylko na wyjątkowo i niecodzienne okazje. Można je nosić do codziennych stylizacji, także do pracy czy wychodząc na miasto. Ciekawą ofertę posiada Calzedonia.

Rajstopy czy pończochy? Kiedy nosić, kiedy mogą się sprawdzić? Czym się różnią?

Pończochy stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Są one postrzegane jako znaczącą konkurencja dla klasycznych rajstop. Producenci oferują naprawdę szeroką gamę modeli, dzięki czemu każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla siebie. 

Jak wspomniano, seksowne pończochy nie są już produktem ekskluzywnym tylko dla wybranych. Można je zakładać na co dzień, nie tylko na specjalne okazje. 

Jeżeli zależy nam na bardziej eleganckim i subtelnym wyglądzie i podkreślenie kobiecości, zdecydowanie warto postawić na pończochy. Z kolei rajstopy zapewnią lepszą izolację cieplną, a także sprawdzą się, kiedy chcemy postawić przede wszystkim na wygodę. 

Zastanawiając się czy założyć rajstopy czy pończochy, należy pamiętać, że to tak naprawdę kwestia indywidualna. Wiele zależy od preferencji danej osoby, a także okazji. bez względu na to, które rozwiązanie się wybierze bardzo ważne jest to, aby dobrze dopasować rozmiar, tylko wtedy efekt będzie idealny.