Rajstopy wcale nie muszą „puszczać do nas oczek” już po jednym założeniu, oczywiście o ile zakupimy produkt właściwie wykonany. Te najlepsze będą nie tylko wygodne, ale także dobrze zniosą pranie i regularne noszenie. Po czym poznać dobre jakościowo produkty i dlaczego warto w nie zainwestować?

Jak rozpoznać rajstopy wysokiej jakości? 

Cena to niejedyny wyznacznik, jakim należy kierować się przy zakupie rajstop damskich, dużą uwagę trzeba bowiem zwracać przede wszystkim na sposób ich wykończenia. Najlepiej porównać produkty kilku producentów wyspecjalizowanych w tym zakresie i sprawdzić, które artykuły są najstaranniej wykonane. Co należy wciąć pod uwagę? Przede wszystkim jakość szwów, które powinny być elastyczne, by nie powodować dyskomfortu podczas noszenia. Dodatkowo najlepiej wybierać rajstopy ze szwami płaskimi, które nie będą odznaczały się pod ubraniami. Kolejnym wyznacznikiem jakości są wzmocnienia na palcach i piętach mające za zadanie poprawiać wytrzymałość. W tym przypadku przed powstawaniem dodatkowych oczek będą chronić wzmocnienia z dodatkowymi szwami, dzięki czemu ewentualne zaciągnięcia pojawią się tylko w okolicy palców i nie rozciągną na nogę.

Które materiały do produkcji rajstop są najbardziej odporne na uszkodzenia?

Bardzo ważne jest także to, z jakich materiałów zostały wyprodukowane rajstopy, przy czym mogą być to zarówno włókna syntetyczne, jak i naturalne. W przypadku tych pierwszych, bardzo odpornymi na powstawanie przetrać jest poliamid, a jego domieszki zazwyczaj znajdują się w rajstopach ze wzorami. Warto poszukiwać również niewielkiej ilości poliestru, która również poprawi odporność na rozrywanie.

Dlaczego zakupując rajstopy warto stawiać na jakość?

Choć rajstopy damskie zazwyczaj nie są drogie, to jeśli nosimy je często i równie często musimy wymieniać na zupełnie nowe, wówczas koszty mogą być naprawdę duże. Jednak to niejedyny powód dla którego lepiej kupować produkty wysokiej jakości. Kolejnym jest ich lepsze wykonanie, a tym samym większa wygoda noszenia.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rajstop damskich i pończoch, których produkcją zajmujemy się od 35 lat, dzięki czemu doskonale wiemy, jak spełnić oczekiwania klientek.