Rajstopy to bardzo ważna część damskiej garderoby. Panie zakładają je do spódniczek, sukienek na nawet spodni. Warto wybrać dobrej jakości rajstopy. Takie produkty są trwałe, wygodne i praktycznie niewyczuwalne. Co więcej, doskonale prezentują się nawet po kilku praniach. Dlatego warto zwrócić uwagę na pewne elementy podczas zakupu wskazanego produktu. Dowiedz się, co jest ważne.

Z jakiego materiału powinny być rajstopy?

Ważnym czynnikiem decydującym o jakości rajstop jest materiał. Obecnie do wytwarzania tej części garderoby wykorzystuje się tkaniny naturalne, a także syntetyczne. Dzięki temu rajstopy są miękkie i delikatne. Co więcej, skóra będzie mogła oddychać. W wyniku takiego działania wykazują one również duża odporność na uszkodzenia. Zadaniem włókien syntetycznych jest nadawanie elastyczności. W nowoczesnych rajstopach wykorzystuje się między innymi elastan, poliamid, czy poliester. Wśród materiałów naturalnych prym wiedzie bawełna i wełna.

Wykończenie rajstop

Zasadnicze znaczenie ma również wykończenie rajstop. W ofercie rynkowej dostępne są rozwiązania z pasem uciskowym, bądź bezuciskowym. Pierwszy pomaga w modelowaniu sylwetki. Druga opcja jest znacznie wygodniejsza, ale podkreśla wszystkie fałdki. Dlatego są przeznaczone raczej dla kobiet, które mogą pochwalić się szczupłą sylwetką.

Rajstopy z klinem, czy bez?

Przy wyborze rajstop zwracamy również uwagę na klin. Przyczynia się do tego, że są one mocniejsze i nie ulegają rozerwaniu. Produkty w mniejszych rozmiarach nie mają takiego wsparcia, w średnim dysponują niewielkim klinem, natomiast w dużych rozmiarach wyposażone są w klin zakrywający nie tylko część intymna, ale także tylny fragment ciała.

Szwy rajstop

Na komfort noszenia wpływają również szwy. Nie mogą uciskać nóg i powinny być elastyczne. Warto pamiętać, że grubsze mogą być widoczne pod sukienką, dlatego lepiej zdecydować się na rajstopy z płaskimi szwami.